AUTEFA SOLUTIONS – Bizim Teknolojimiz, Sizin Başarınız İçin

AUTEFA Solutions, Otomasyon, Fiber-Lojistik, Yün/İp ve Dokuma Dışı Teknolojileri pazarına getirdiği yeniliklerle bilinir. AUTEFA Solutions dünya çapındaki bu üretim alanlarının büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaktadır.

AUTEFA Solutions ismi piyasada uzun yıllardır süregelen bir geleneğin ürünü olan 5 makine üreticisi şirketin başarılı katılımıyla temsil edilir. Bunlar; Friedberg Almanya’da bulunan AUTEFA, Avusturya merkezli Fehrer in Linz, FOR ve OCTIR isimli İtalyan firmaları ve İsviçre’de bulunan STRAHM Hi-Tex şirketidir.

AUTEFA SOLUTIONS OTOMASYON SİSTEMLERİ

AUTEFA Solutions 60 yıldan fazla süredir, müşterilerinin ihtiyacına yönelik otomasyon sistemleri ve makineler tasarlar ve üretir. Ürün bölümündeki otomasyon ile, üretim makinelerinden başlayıp ara düzey ürün depolama bölümünü de kapsayan otomasyon sistemlerine odaklanılmaktadır. Şirketin ana iş kolu ise müşterinin ihtiyacına özel yenilikçi hatlar üretmektir. AUTEFA Solutions tüm karmaşık sistemleri baştan sona tasarlar.

AUTEFA Solutions, plastik kutu, yiyecek ve süt ürünleri, içecek endüstrileri ve gıda dışı endüstrilerin ihtiyacı olan üretim sahası için tüm lojistik çözümleri planlar ve temin eder. AUTEFA Solutions bu alanların dışında da uluslararası pazarda birçok başarılı işe imza atmıştır. Ayrıca yenilikçi, ihtiyaca özel hatları büyük takdir görmektedir.

BAYRAK AMBALAJ AUTEFA Solutions Otomasyon Sistemleri Bölümü’nün Türkiye temsilcisidir. 

Plastik Şişe Endüstrisi

AUTEFA Solutions plastik şişe üreticilerine şişirme üretimi sonrası doluma kadar ve dolum sonrası paletlemeden streçlemeye kadar komple  hat çözümleri sunmaktadır.

Halihazırda Dünya çapında bilinen birçok şirkette kurulu olan,  patentli “tray loader” sisteminin modüler konseptine bağlı olarak, buffering sürelerinin birkaç günden birkaç dakikaya düşmesi muhtemeldir. Bu da benzer kurulumlara göre alan ihtiyacını oldukça azaltmaktadır. Bu yenilikçi sistem sayesinde üretim sürelerindeki zaman kayıplarına karşılık verim artışı ile operasyon kapasitesi eşitlenebilir. Böylece, üretim sürecindeki tahmin edilemeyen kayıplar, müşteri tarafından öngörülebilir hale gelir. Sistem en hafif ağırlıktaki ürünü dahi dizilişini bozmadan transfer etmeye elverişlidir.

Yıllara dayanan tecrübesi sayesinde, gripping ve paletleme konusundaki patentli çözümleri neredeyse tüm şekillerdeki şişe ve plastik kutular için elverişlidir. Boş plastik şişelerin paletlenmesi layer üstünde basınç uygulanmadan gerçekleşir. Bu işlem esnasında şişeler güvenli şekilde her taraftan tutularak düşmeleri engellenir. AUTEFA Solutions şişirmeden, depolama ve sevkiyata kadar tüm sistemi tedarik eder.

Gıda ve Süt Ürünleri Endüstrisi

AUTEFA Solutions gıda ve süt ürünleri alanındaki komplike gereksinimleri olan üretim sahalarının lojistik ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmektedir.

Gıda ve süt ürünleri üretim sahalarında bulunan birbirine bağlı tasarımlarının kilit noktasında AUTEFA Solutions; ana ve yan paletleme işlevi için birden fazla hattı yüksek performans ile paletler. Bunlar Shrink paketler, kartonlar, plastik kutular, torbalar, teneke kutular, variller vb. olabilir. Her çeşit ambalajlama için AUTEFA’nın çözümü vardır.

İçecek Endüstrisi

AUTEFA Solutions içecek dolum hatları için; hammadde depolamasından başlayarak şişelerin dolum hattına, oradan sevkiyat alanına transferiyle bütünleşik, tam otomatik yüksek raf depolama sistemleri üretmektedir. Proje ihtiyacına göre, yüksek performanslı makinelerin paketleme, istifleme ve depolama için çeşitli akslarda tam otomatik hızlı ayarlanabilir tutucu başlıkları sayesinde sürecin akış hızı artarak işlem zamanları kayda değer şekilde azalmaktadır.

Gıda Dışı Endüstri

AUTEFA Solutions, elyaf balyalama ve balyalanmış ürünlerin transferi alanındaki uzun süreli tecrübesi ile, sofistike saha içi montaj tasarımları ve alanında teknik olarak üstünlüğü kanıtlanmış makineler üretir. Bu birikim ile AUTEFA Solutions gıda dışı sektörlerin tüm gerekli lojistik ihtiyaçları için çözümler sunar.

AUTEFA Solutions, ürünlerin makinelerden çıkıp üretim sahasından sevk alanına ulaşmasına kadar tüm üretim sahası için lojistik sistemleri sağlamaktadır.

Müşteriye Özel Çözümler

AUTEFA Solutions mühendisleri gereksinimlerinize özel çözümler üretmek için çalışmaktadır. AUTEFA Solutions 60 yıldan fazla süregelen tecrübe ile firmanızın maliyetini azaltırken performansını iyileştirmeyi sağlayan modüler yapı sistemleri geliştirmektedir.

AUTEFA SOLUTIONS OTOMASYON SİSTEMLERİ hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.